League Tables

Season 2012-13

22/04/13 League Finals Results
Ladies Novice – Mallow 2, Knockraha 1
Mens Novice – St. Marys A 2, St. Marys B 1

League Finals 07/04/13 Results
Div.1 Mixed: Carrigaline 3, U.C.C. 4
Div.2 Mixed: Carrigaline 4, Carrigtwohill 3
Div.3 Mixed: U.C.C. 4, Bride 0
Div.4 Mixed: Melbourn/Bishopstown 4, St. Marys 3
Div.5 Mixed: U.C.C. 2, St. Marys 4
Div.6 Mixed: St. Marys 4, Courtmacsherry 3

Div.2 Ladies: Melbourn/Bishopstown 0, Carrigaline 2
Div.3 Ladies: Melbourn/Bishopstown 3, Courtmacsherry 1
Div.4 Ladies: Melbourn/Bishopstown 2, Banteer 2 (Melbourn won by 25 aces)
Div.5 Ladies: U.C.C. 4, Kinsale 0
Div.6 Ladies: Garryduff 2, Carrigtwohill 1

Div.2 Mens: Bride 2, St. Marys 1
Div.3 Mens: U.C.C. 2, St. Marys 1
Div4. Mens: St. Narys 3, Mallow 1
Div.5 Mens: U.C.C. 3, St. Marys 0
Div.6 Mens: Skibbereen 2, Carrigtwohill 1

Schedule of League Finals in Nagle Community College

Saturday 6th April
[table “” not found /]

Sunday 7th April
[table “” not found /]

Tuesday 9th April (Hosted by Mallow)
[table “” not found /]

 

03/03/13
League Semi-Finals Results
Div 2M.-  Bride 2, Courtmacsherry 0
Div 3 Mx.-  UCC 4, Clonakilty 0; Bride 4, St Marys 2
Div 3M.-  UCC 2, St Marys A 0
Div 4Mx.-  Melbourn 4, Mallow 1
Div 4L.-  Banteer 3, St Marys 1
Div 4M.-  St Marys 2, Skibbereen 1
Div 5 Mx.-  UCC 4, Carrigtwohill 3; St Marys 4, Garryduff 0
Div 5L.-  UCC 2, Knockraha 0; Kinsale 3, Riverstown 1
Div 5M.-  UCC 3, Bandon 1; St Marys 3, Garryduff 1
Div 6L.-  Carrigtwohill 2, Skibbereen 0; Garryduff 2, Ladysbridge 0
Div 6M.-  Skibbereen B 3, Carrigaline 0; Carrigtwohill 3, St Marys A 1

28/02/13
Schedule for League Semi-Finals: All in Nagle Community College on weekend 2nd/3rd March 2013.

Saturday 8 p.m.
Div.3 Mixed U.C.C. V Clonakilty
Div.5 Mixed Garryduff V St. Marys
Div.5 Mixed Carrigtwohill V U.C.C.

Sunday 12 p.m.
Div.6 Ladies Carrigtwohill V Skibbereen
Div.6 Ladies Garryduff V Ladysbridge
Div.6 Mens Carrigaline A V Skibbereen B
Div.6 Mens St. Marys A V Carrigtwohill

Sunday 2 p.m.
Div.3 Mens U.C.C. V St. Marys A
Div.5 Mens St. Marys V Garryduff
Div.5 Mens U.C.C. V Bandon

Sunday 4 p.m.
Div.5 Ladies Riverstown V Kinsale
Div.5 Ladies U.C.C. V Knockraha
Div.4 Mens St. Marys V Skibbereen
Div.3 Mixed St. Marys V Bride

Sunday 6 p.m.
Div.4 Ladies Banteer V St. Marys
Div.4 Mixed Mallow V Melbourn/Bishopstown
Div.2 Mens Bride V Courtmacsherry

Please Note: Div.2 Mixed and Div.3 Ladies deferred due to the Brewster Cup.